home

Mis on hiv?

Elu HIV-ga

Seksuaalsel teel levivad infektsioonid

Testi ennast

Kaitse ennast

Seksuaalsus ja suhted

Libestid

Libestusaine ehk libesti ehk lubrikant teeb seksi mõnusamaks. Niisked kondoomid on sellega juba kaetud, kuid apteegist, kaubanduskeskustest või sekspoodidest saab libestit ka eraldi osta.

Kuidas libestid töötavad?

Libestusaine teeb kondoomi pehmemaks ja vastupidavamaks. Kui lisada seda kondoomi sisse enne kondoomi pealepanekut, tekitab see meestel soojema ja pehmema tunde. Kui panna seda kondoomi peale, kergendab libestusaine peenise sisseminekut.

Millist libestit valida?

Libestusaine peab olema alati valmistatud vee baasil, sest vaseliin, kätekreem, õli, või, margariin, vahukoor, šokolaad, marmelaad, samuti liköörid ja muu alkohol, päevitusõli jmt teevad lateksi hapraks ja kondoom läheb katki. Alustamiseks, või kui sa ei tea partneri eelistust, on parim selline libesti, millel ei ole erilisandeid, lõhna ega maitset.

  • Vee baasil valmistatud libestusaine (SK-70, Astroglid jne): sellega on niisked kondoomid juba kaetud.
  • Spermitsiidne libestusaine: neutraliseerib spermatosoide ehk sugurakke ja aitab kondoomi purunemise korral kaitsta soovimatu raseduse ja mitmete seksuaalsel teel levivate infektsioonide, kaasa arvatud HIV eest. Seda tasub panna kondoomi sisse, sest nii ei teki partneril allergiat, samas tekitab see mehele mõnusama ja soojema tunde ning pakub lisakaitset, kui kondoom peaks katki minema.
  • Maitsestatud libestusaine: seda on hea panna enne suuseksi kuiva kondoomi või turvakile peale.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.