home

Mis on hiv?

Elu HIV-ga

Seksuaalsel teel levivad infektsioonid

Testi ennast

Kaitse ennast

Seksuaalsus ja suhted

Naistel kasutatav kondoom

Naiste kondoom on umbes 17 sentimeetri pikkune kotike, mis on tehtud õhukesest ja tugevast sünteetilisest materjalist. Kondoomi põhjas on painduv rõngas, mis aitab naisel ise seda tuppe paigaldada. Lahtises otsas olev rõngas tagab, et kondoom seksuaalvahekorra ajal tuppe ära ei kaoks. Naiste kondoom on mõeldud ainult ühekordseks kasutamiseks.

Naiste kondoom hoiab ära peenise kontakti tupega ja seemnevedelik jääb kondoomi sisse. See kaitseb hästi nii soovimatu raseduse, seksuaalsel teel levivate infektsioonide kui ka HIV vastu.

Kui sul tekib allergia

Tavaliselt võib allergiat tekitada kondoomi valmistamiseks kasutatud materjal – lateks või polüuretaan. Lateksi suhtes on mõned naised allergilised, kuid siiski ei tasu sellepärast ilma kondoomita seksida. Kui allergiline reaktsioon ei luba üldse latekskondoome kasutada, võid proovida naistekondoomi, mis on valmistatud polüuretaanist. Need kondoomid nõuavad aga rohke libestusaine kasutamist, sest erinevalt lateksist on polüuretaan sitkem ning vähese libestusainega on kondoomi kasutamine ebamugav.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.